Wszechmogący, wieczny Boże, pomnóż w nas wiarę, nadzieję i miłość i daj nam ukochać Twoje przykazania, abyśmy mogli otrzymać obiecane zbawienie. Przez naszego Pana…

Brak wydarzeń w kalendarzu

Parafia Świętej Trójcy

w Murowie

ul. Ks. Edgara Soremby

tel.77 4214101

parafia.murow@poczta.onet.pl

nr. konta parafii.

49 8897 0004 2001 0008 1070 0001

• Ofiary na utrzymanie parafii i wyznaczone kolekty, można składać w kościele do skarbonki z napisem „OFIARA NA KOŚCIÓŁ”, lub przelewem na konto Parafii Trójcy Świętej w Murowie: 49 8897 0004 2001 0008 1070 0001
  • Przypominam, że w kościele i kancelarii parafialnej obowiązuje zasłanianie ust i nosa!
  • Obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osoby z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem.
  • Okazja do spowiedzi jest w konfesjonale 30 min przed Mszą św. lub przed nabożeństwem (w maseczce antywirusowej).
  • Kolekta inwestycyjna wyniosła 1141,50 zł, na misje 173,50 zł. Dziękuję za złożone datki!
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby bieżące parafii i opał.
  • 1 listopada kolekta na utrzymanie cmentarza.
  • Można kupić tygodnik „Gość Niedzielny” na stoliku przy wyjściu z kościoła w cenie 6 zł.
  • Proszę o posprzątanie kościoła w piątek o godz. 19.00 rodziny z ul. Tartacznej: Torchała, Żukowski, Czerwiński, Janusz, Gradzik, Siekierka, Stasica, Sobczak.
  • Zachęcam do modlitwy różańcowej w kościele i w mieszkaniach.
  • Na stoliku przy wyjściu z kościoła są kartki, które po wypełnieniu można wrzucić do skrzynki w kościele z napisem „WYPOMINKI” – będą odczytywane w czasie różańca za zmarłych.
  • Informacje dotyczące Uroczystości Wszystkich Świętych
  • Na cmentarzu nie obowiązują limity osób, trzeba mieć zasłonięty nos i usta oraz zachować odstęp 1,5 m osoba od osoby. Można odwiedzać groby zmarłych w dowolnym czasie.Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać jeden raz dziennie w dniach od 1 do 8 listopada pod określonymi warunkami. (modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii św). Biskup Andrzeja Czaja zachęca osoby w podeszłym wieku i inne szczególnie zagrożone zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 do indywidualnego odwiedzania cmentarzy w inne dni niż 1 i 2 listopada.

Wszystkim życzę  błogosławionej niedzieli i zdrowia oraz miłego wypoczynku.  Szczęść Boże!

Ks. S.T.

Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny

L'Osservatore Romano

Niedziela 8,00  / 10,30

Boża radość
Brak radości i patrzenia na życie po Bożemu prowadzi do malkontenctwa i smutku.

Będziesz miłował
... swego bliźniego, jak siebie samego