Wydaje się, że Jezus mówi o dwóch kategoriach uczniów: pierwsza to tacy uczniowie, którzy kochają Chrystusa bardziej niż ojca, matkę, syna, córkę. Bardziej nawet niż własne życie. Bardziej niż własną dumę, której zaprzeczeniem wydaje się krzyż. Drugą kategorię tworzą ludzie, którzy są w stanie podać innym kubek świeżej wody. Można powiedzieć: umieją dać coś, co w czasach Jezusa był w stanie dać każdy, nawet najuboższy. Czyli z jednej strony Jezus ukazuje nam ludzi, którzy są w stanie ofiarować innym to, na co stać nawet najuboższego, i twierdzi, że nie utracą oni swojej nagrody (to znaczy, że to, co robią, jest dobre), a z drugiej strony ukazuje nam ludzi, którzy są godni Chrystusa, ale żeby być godnymi, muszą Go kochać bardziej niż swoich najbliższych. 

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Parafia Świętej Trójcy

w Murowie

ul. Ks. Edgara Soremby

tel.77 4214101

e-mail:

parafia.murow@poczta.onet.pl

nr. konta parafii.

49 8897 0004 2001 0008 1070 0001

  • Przypominam, że Biskup Opolski od dnia 30 maja zniósł dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętejdla wszystkich wiernychprzebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy nadal mogą jednak korzystać trzy kategorie osób: (1) osoby w podeszłym wieku, (2) osoby z objawami infekcji (w domyśle: objawami, które mogłyby sugerować zakażenie koronawirusem, jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz (3) ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem.
  • Okazja do spowiedzi jest w konfesjonale 30 min przed Mszą św. lub przed nabożeństwem w czasie adoracji (w maseczce antywirusowej).
  • Ofiary na utrzymanie parafii i wyznaczone kolekty, za które już dziękuję, można składać w kościele do skarbonki z napisem „OFIARA NA KOŚCIÓŁ”, lub przelewem na konto Parafii Trójcy Świętej w Murowie: 49 8897 0004 2001 0008 1070 0001
  • Dzisiaj kolekta inwestycyjna składana do skarbonki w kościele.
  • Proszę o posprzątanie kościoła w piątek o 19.00 osoby z ulicy Wolności z rodzin: Tybel, Kwiecień, Wydmuch, Bronowicki, Święcicki, Pilarczyk, Grzesiak.
  • Zbiórka na Wydział Teologiczny wyniosła 183,70 zł.
  • Jak Pan Bóg pozwoli I Komunia św. w naszej parafii będzie 6 września, a młodzież przystąpi do Bierzmowania 14 września w Parafii Stare Budkowice.
  • Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i zdrowia, a rozpoczynającym wakacje miłego wypoczynku. Szczęść Boże!
  • Odeszła do wieczności Helena Nastula l. 93. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. (Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza). Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.

 

 

Ks. Sławomir Tokarek

Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny

L'Osservatore Romano

 

niedziela

Pomoc okazana bliźnim służbą samemu Chrystusowi

 


 

Niedziela 8,00  / 10,30

Mszę Święte w środkach społecznego przekazu, są  transmitowane: m.in. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam; o godz. 13.00 w TVP Polonia. Ponadto na stronach http://jasnagora.pl/ i https://episkopat.pl/ będą transmitowane codziennie Msze Święte odprawiane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Zadanie dla proroka
Prorok nie ma uspokoić. Ma pokazać prawdę. Tak, jak widzi ją Bóg.